کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
آریوش Aryoush
آریوش
    افزودن تگ
نام های دیگر
سن
سال

Aryoush Statusبرای تکمیل آرشیو آریوش ما را همراهی کنید.

آلبوم های آریوش

بیوگرافی آریوش [ویرایش]

آرش سلیمی با نام مستعار آریوش (زاده 4 مهر 1373) آهنگساز، نوازنده و خواننده ایرانی اهل گیلان - لاهیجان و بزرگ شده ی زادگاه مادر خود شهرستان ساحلی رودسر است.

تولد و تحصیلات

آریوش در چهارم مهر ماه 1373 خورشیدی در شهر زیبای رامسر متولد شد.او تنها فرزند خانواده است. در سال 1379 و در شش‌سالگی، تحصیل را آغاز کرد و عاقبت در سال 1395 مدرک برق قدرت را از دانشگاه گرفت و پس از آن دیگر تحصیل را رها کرد. وی موسیقی را بدون داشتن استاد و با توجه به علاقه‌ای که به موسیقی پاپ و به‌خصوص آثار کریس دی برگ و مایکل جکسون داشت، با تمرین می‌آموخت.

دههٔ هشتاد،نود و اجرا در کافه‌ و ستوران

درسن 18 سالگی، با همراهی گروهی نوازندگی موسیقی را به صورت جدی شروع می‌کند و در مکان‌های مختلف از جمله در رستوران سرداب واقع در عباس آباد تهران به اجرای ترانه‌ها و آهنگ‌های پاپ فارسی معروف و به خصوص ترانه های از زنده یاد استاد فرهاد مهراد و فریدون فروغی و ترانه های اسپانیایی از آنتونیو باندراس و گروه جیپسی کینگز می‌پردازد و تا سن 25 سالگی فعالیت خود را به همین صورت ادامه می‌دهد. در این دوران است که به دنبال اسپانسر و تهیه کننده میباشد تا بتواند آلبوم و قطعه موسیقی هایی را که خود ساخته است را به صورت مجاز منتشر و به گوش مردم برساند.

E-Mali:[email protected]

InstaGram:ArioushMusic

TeleGram:ArioushMusic

بیشتر...