هادی پاکزاد، متولد مشهد - ۱۳۶۱

هادی پاکزاد از اولین خواننده های سبک راک و آلترناتیو در ایران می باشد. قبل از این که با موسیقی درگیر شود به اشعار کلاسیک و نوشته های فلسفی علاقه داشت. در سال2000، بعد از کسب تجربه ی یادگیری پیانو و گیتار، در یک استودیوی خانگی و با کمک موسیقیدان های محلی شروع به تولید اولین آلبومش می کند. تمام اشعار آهنگ های این آلبوم توسط خودش سروده شده و به خاطر نبود جو فرهنگی مناسب اسم این آلبوم رو «سرزمین وحشت» می گذارد. خیلی زود هم به خاطر سبک منحصر به فردش معروف می شود.

پس از آن "سرزمین وحشت" در اولین اجرای زنده ی هادی پاکزاد در دیماه ۱۳۸۲ در سالن سیمرغ مشهد روی سن رفت و همینطور ویدئو قطعه ی "دریاد" به کارگردانی جواد جلالی در بهمن ۸۳ ضبط و مدتی بعد از شبکه PMC پخش شد.

پس از این که با حمایت طرفدارهایش مواجه می شود، آلبوم دومش را با تیمی حرفه ای و در استودیو ای در تهران ضبط می کند. در سال 2005 دو کنسرت رسمی و بزرگ در مشهد برگزار می کند. در همین سال آلبوم دوم خودش رو به نام «زندگی زیر زمین» بیرون می دهد. همچنین در همین ایام، ویدئو کلیپ «در یاد» برای دومین بار از شبکه های مختلف ماهواره ای پخش می شود.

آلبوم زندگی زیر زمین یک آلبوم«NonStop» محسوب شده و یک اصطلاح موسیقی است؛ و به این معناست که تمام اشعار به هم مربوط بوده و مجموعا با هم، یک داستان را روایت می کنند. و این داستان، داستان زندگی انسان است. اولین ترک با برداشت موجودی که از سیاره ای دیگر به زمین آمده شروع می شود و در ترک پنجم به مرگ می رسد. مرگ فردی که روح از کالبدش جدا شده و شروع به درک دنیای جدید می کند، ضمن این که در همان لحظه ای که می میرد، می بیند چند نفر برایش در حال گریه و زاریند. ترک ششم، ترک اصلی آلبوم و هم نام با خود آلبوم است. ترک هفتم دنیا را به یک زندان شیشه ای تشبیه می کند و ترک هشتم هم اکستازی نام دارد. البته نه ار نوع قرصش!! بلکه به معنی خلسه!

آلبوم سوم هادی پاکزاد هم در آخرین ماه سال 2007 منتشر شد؛ که اسم این آلبوم «دکتر» هست و خودش در مورد این آلبوم می گوید :

«موضوع ترانه های آلبوم «دکتر» را یک سالی هست که از ذهنم می گذرونم. اگر فرض کنیم همه ما اوقاتی از زندگیمون رو با بالغ درون و اوقاتی رو با کودک درون نقش بازی می کنیم.بالغ ما همون دکتر این داستان و کودک درونمون همون بیمار این قصه است. ترک های مختلف آلبوم هر یک از زبان یکی از این دو شخصیت درونی ما بوده و مجموع آلبوم نیز گفتمان بین این دکتر و بیمار است. سبک آلبوم «دکتر» کاملا Alternative است».

«تمام سازهای این مجموعه ی زنده و صدابرداری آنها به عهده داریوش دانش نیا بوده که در استودیو شخصی خودم (هادی پاکزاد) ضبط و میکس شده است. تنظیم کننده قطعات مسعود فیاض زاده بوده که البته او همیشه نقشی بیشتر از عنوانی که در آثار من داشته ایفا کرده است. علی باغ فر نوازنده ی درام آلبوم بود».

بعد از این آلبوم تا بحال چند آلبوم دیگر هم به نام های افلاتون (2009) برای چهار (2010) آخرین آهنگ (2011) ارتباط با کرها (2012) و گورستان عمودی (2013) نیز از این خواننده جوان منتشر شده است.

ضمنا کلیه مضامین نوشته های او صرفأ پیرامون معانی فلسفی, ایدئولوژیک و اجتماعی بوده و هیچگونه گرایش سیاسی را دنبال نمیکنند.


ویرایش تاریخچه تغییرات بیوگرافی