حمید غلامعلی Hamid Gholamali
حمید غلامعلی
نام های دیگر
سن
سال

Hamid Gholamali Statusبرای تکمیل آرشیو حمید غلامعلی ما را همراهی کنید.

آلبوم های حمید غلامعلی

بیوگرافی حمید غلامعلی [ویرایش]

سال تولد : 1346

محل تولد : تهران

حمید غلامعلی یکی از پایه گذاران موسیقی پاپ و خوانندگان صاحب سبک ایران است .

این هنرمند ارزنده از سن 7 سالگی فراگیری موسیقی را آغاز کرده و در نواختن آلات موسیقی از جمله پیانو و ویولون تبحر خاصی دارند . در سال 1359به گروه کر پیوسته و در سال 1363 در گروه کر نوجوانان رادیو فعالیت خود رابه عنوان خواننده آغاز کرده است .

از سال 1372 با اجرای قطعه مادر با آهنگسازی برادر خود ، آقای علی غلامعلی و شعر آقای لیوانی فعالیت خود را گسترش داده و تا کنون بیش از 500 قطعه موسیقی اجرا کرده است .

در طی این سالها ایشان در زمینه های تدریس موسیقی ، آهنگسازی ، نوازندگی ، طراحی ، نقاشی ، کارگردانی و... فعالیت هایی داشته اند و البته ایشان کارمند بانک نیز میباشند .

آلبوم های : بیاد تو ، خلیج فارس ، حریم عشق ، دیباچه عشق ، قبیله عشق و مرداب تعدادی از آثار منتشر شده از ایشان میباشد .

با انتشار آلبوم «خلیج فارس» با صدای حمید غلامعلی در سال 74 توفانی تمام ایران را درنوردید و احیای مجدد موسیقی پاپ در ایران را نوید داد. پس از این توفان، پای حمید غلامعلی و خوانندگان دیگری شبیه او که به سبک موسیقی سنتی ایران نمی خواندند، به صدا و سیما باز شد و مردم ایران با صداها و نواها و اشعاری رو به رو شدند که پیش از آن از رسانه های رسمی کشور منتشر نشده بود .

شایان ذکر است که اولین کنسرت موسیقی پاپ در ایران در سال 1377 با همراهی حمید غلامعلی به مدت 7 شب در تهران اجرا شده است .

ضمنا ایشان درسال 1379 در کشور اسپانیا طی 2 شب متوالی به اجرای برنامه پرداخته اند که مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است .

"برگرفته از وبلاگ اختصاصی حمید غلامعلی"

بیشتر...