حسین موفق Hosein Movaffagh
حسین موفق
نام های دیگر
سن
سال

Hosein Movaffagh Statusبرای تکمیل آرشیو حسین موفق ما را همراهی کنید.

بیوگرافی حسین موفق [ویرایش]

حسین موفق متولد ۱۳۲۰ می‌باشد. پدرش از مهاجرین روس به اردبیل بوده و وی در اردبیل به دنیا آمده‌است. او خوانندگی را از سال ۱۳۴۲ با آهنگ شعله جان شروع کرده‌است. حسین موفق در جند گفتگو عنوان نموده که ترانهٔ کمال تارزن را بیشتر از سایر کارهایش دوست دارد.

از ۹ سالگی با تقلید کارهای خوانندگانی همچون دلکش، ایرج و دردشتی مشق خواندن می‌کرد. برای آگاهی از دستگاه‌های موسیقی در جامعه باربد در کلاس‌های اسماعیل مهرتاش حضور یافت. رشید مرادی، آهنگساز موسیقی‌های مردمی، را کاشف و عامل موفقیت حسین موفق بود. با ارائه آهنگ‌های «ابرام غزل‌خون»، «کمال تارزن»، «علی ساربون» در شهرت وی نقش داشت. شهرت پای او را به برنامه «میخک نقره‌ای» فریدون فرخزاد، میکروفون آزاد برای قرعه‌کشی بلیت‌های بخت‌آزمایی و «هنر برای مردم» باز کرد. سال‌های پس از انقلاب را در هلند سپری کرد

حسین موفق خواننده موسیقی لاله زاری

آقای موفق سال‌های پس از انقلاب را به دور از هیاهوی شهرت در هلند سپری کرد؛ سال‌هایی را که به گواه خودش با مشکلات مالی دست و پنجه نرم کرد.

خواننده‌ای که به گفته خود از ۹ سالگی با تقلید کارهای بزرگانی مانند دلکش، ایرج و دردشتی مشق خواندن می‌کرد تا اینکه برای آگاهی از دستگاه‌های موسیقی پایش به جامعه باربد و حضور در کلاس‌های اسماعیل مهرتاش باز شد.

رشید مرادی، آهنگساز موسیقی‌های مردمی در آن دوران، را باید کاشف و عامل موفقیت حسین موفق بدانیم.

او با ارائه آهنگ‌های «ابرام غزل‌خون»، «کمال تارزن»، «علی ساربون» در شهرت این خواننده نقش داشت.

این شهرت پای او را به برنامه «میخک نقره‌ای» فریدون فرخزاد، میکروفون آزاد برای قرعه‌کشی بلیت‌های بخت‌آزمایی و «هنر برای مردم» باز کرد.

آهنگها:

شعله جان

کمال تارزن

علی ساربان

ابرام غزل‌خون

اگه حرفت حرف باشه

نصف جهون

شبا که مهتاب میاد

قسمت ما همینه

کی میگه

نقاش

نی‌زن

خواستن تو همین بود

سیگار و جام

آروم آروم

وسرانجام حسین موفق خواننده...

بیشتر...