کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
جادوگران Jadugaran
جادوگران
نام های دیگر
سن
سال

Jadugaran Statusبرای تکمیل آرشیو جادوگران ما را همراهی کنید.

آلبوم های جادوگران

بیوگرافی جادوگران [ویرایش]

گروه جادوگران از گروه های پر کار و قدیمی رپ ایران است که اعضای آن در آمریکا مستقر هستند. گروهی که از مفاهیم اجتماعی و سیاسی گرفته تا نگاهی فلسفی به زندگی انسان امروز در آثارشان می توان شنید.

یکی از اعضای گروه ملقب به "دیو" است که از پیشگامان رپ ایران بحساب می آید. دیو در سال 2002 آغاز به تهیه اولین رپآهنگ خود کرد. این رپ آهنگ "دستها بالا" نام گرفت. تهیه این قطعه بیش از یک سال زمان برد تا سرانجام در تاریخ دوم سپتامبر 2003 میلادی تنظیم نهائی آن بپایان رسید و در اینترنت انتشار یافت.

دیو در سال 2004 برای اولین بار در تاریخ رپ فارس شبکه ای را در سایت ارتباطات "اورکات" راه اندازی کرد به نام "رپ و هیپ هاپ فارسی" (Persian Rap and Hip Hop) که در آن زمان تنها مکان موجود برای نقد و بررسی این سبک موسیقی بود.

طولی نمی کشد که شبکه اینترنتی "رپ و هیپ هاپ فارسی" پایگاه ارتباطی میان پیشگامان دیگر جنبش "رپ فارس" می شود. از جمله رپ خوان هائی که در این پایگاه عضو شدند؛ هیچکس، سالومه، رویل، گروه زدبازی، عرفان، اِمزیپر، فریناز و غیره می باشند که از طریق این شبکه با یکدیگر آشنا شده و با هم ارتباط برقرار کردند.

در همان پایگاه "رپ و هیپ هاپ فارسی" دیو، چنگیز، تیمور و فردا با هم آشنا شده که بعدها گروه جادوگران را راه اندازی می کنند.

بیشتر...