خشایار  آذر Khashaiar Azar
خشایار آذر
نام های دیگر
سن
سال

Khashaiar Azar Statusبرای تکمیل آرشیو خشایار آذر ما را همراهی کنید.

آلبوم های خشایار آذر

بیوگرافی خشایار آذر [ویرایش]

خشایار آذر در یک شب برفی زمستانی در تهران به دنیا آمد. او پسر شهرام و شیلا آذر است.

علاقه شدید او به موزیک از همان سنین ابتدایی شناخته شد. او در سن ۴ سالگی به تنهایی آموخت آهنگ هایی که در تلویزیون و کارتون ها میدید را با ارگ بنوازد.اگرچه از پیش از آن سن نیز استعداد او در موسیقی به وسیله خانواده اش شناخته شده بود.

مادر او شیلا آذر میگوید: (( او به آشپزخانه میرفت و همه کاسه ها و ماهیتابه ها را روی کف زمین پخش میکرد سپس ۲ تا قاشق چوبی از آشپزخانه می قاپید و از آنها به عنوان چوب طبل روی کاسه ها استفاده میکرد. ))

خود خشایار میگوید: (( در پیش دبستانی من همیشه برای کلاس میخوندم. اون همیشه خوب بود و به نظر میرسید معلم من هم اون رو می پسندید. من به یاد میارم که یک بار قبل کلاس هم کلاسی ها از من خواستند واسشون بخونم( اهنگ دختر چادری از شهرام شب پره ) . من داخل اهنگ رفته بودم و یادم میاد که داشتم از روی سر همه پرواز میکردم! در این حالت مدیر مدرسه من رو دید و من رو از کلاس پرت کرد بیرون ))

در سن ۶ سالگی خشایار به آلمان مهاجرت کرد و سرانجام با پدرش در یک شهر کوچک زندگی کرد. خشایار مجبور شد خود را با شرایط متفاوتی وفق دهد. خود او مگوید: (( اون شرایط در آغاز بسیار سخت بود.من از اون وضعیت متنفر بودم. من دلو برای خانواده ام دوستانم و مدرسه ام تنگ شده بود ))

در همان زمان سندی به تازگی دومین آلبوم خود را منتشر کرده بود و توجه زیادی را در صنعت موسیقی به خود جلب کرده بود. با آهنگ هایی مثل (( عروسی بندری - دختر دائی - برو بابا - دختر حاجی الماس و ... )) آوازه سندی رو به افزایش بود.(( من به یاد میارم در حین شوهای ابی مردم فریاد می زدند (( امشو شوشه! )) (( پری پری! )) (( سندی سندی! )) و ابی مجبور میشد هر کاری که انجام میداد رو متوقف کنه و از بابای من بخواد یه آهنگ برای جمعیت اجرا کنه.

من فکر میکنم که اون یک سنگ زیر چرخ برای پدر من بود تا بودن روی Stage با ابی رو متوقف کنه و کار خودش رو انجام بده.

در حین آن روزها خشایار...

بیشتر...