کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
مرجان Marjan
مرجان
نام های دیگر
شهلا صافی ضمیر
سن
73 سال

Marjan Statusبرای تکمیل آرشیو مرجان ما را همراهی کنید.

آلبوم های مرجان

بیوگرافی مرجان [ویرایش]

 

زندگینامه:

شهلا صافی ضمیر در سال 1327 در تهران متولد شد. او پس از اتمام تحصیلات متوسطه با مهدی علی محمدی ( گوینده رادیو / دوبلور ) ازدواج نمود. وی در سن 21 سالگی برای نخستین بار در فیلم دنیای پر امید به کارگردانی احمد شیرازی بر پرده سینما ظاهر شد.

او پس از جدائی از همسر خود ( مهدی علی محمدی ) با فریدون ( مهدی ) ژورک (کارگردان / صدا گذار و فیلم بردار سینما ازدواج کرد.

در آن زمان چون شهلا ریاحی با نام شهلا معروف شده بود، نام هنری مرجان را برای خود برگزید.

مرجان از جمله هنرمندانی است که ابتدا در سینما بوده و در فیلم های بسیاری بازی کرده است.و در آن زمان خواننده های چون عهدیه و.... در فیلم ها با وی ترانه می خواندند.و یکباره متوجه صدای خوب خود می شود با خواندن ترانه "کویر دل" که قبلا آژدا پکان ان را به ترکی اجرا کرده بود. بسیار معروف شد و در با شرکت در شوهای تلویزیونی محبوبیت و معروفیت وی صد چندان شد. وی پس از خواننده شدن سینما را رها کرد و در فیلمی بازی نکرد. وی پس از انقلاب در ایران ماند پس از سالها از ایران خارج شد

 

پس از انقلاب: مرجان از خواننده‌های ایرانی دوره پیش از انقلاب 1357 است که پس از ۲۶ سال بعد از انقلاب برای نخستین بار با اجرای برنامه هنری در اجتماع بزرگ کنگره ایرانیان در واشنگتن حضور پیدا کرد.

مرجان خواننده سرشناس، آهنگى بنام «رهائى» درباره...

بیشتر...