کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
مارتیک Martik
مارتیک
نام های دیگر
سن
72 سال

Martik Statusبرای تکمیل آرشیو مارتیک ما را همراهی کنید.

آلبوم های مارتیک

بیوگرافی مارتیک [ویرایش]

مارتیک قره خانیان در 26 تیر سال1328 در آبادان متولد شد و در 16 سالگی به تهران رفت و فعالیتش را با اجرای اهنگ های خارجی اغاز کرد.

همه چیز از برنامه ی اولش با نواختن گیتار در گروه سل در برج ایفل برای گوگوش اغاز شد و بعدها ترانه ی چلچله را برای شماعی زاده که خودش ازاهنگ سازان مشهور ان زمان بود ساخت .مارتیک با پیشنهاد دوستانش که او را برای خواننده شدن تشویق میکردند به طرف خوانندگی کشیده شد وکارش را با اجرای ترانه ی حریر که مورد استقبال مردم قرارگرفته بود اغاز کرد. از دیگر ترانه های مارتیک میتوان اشاره ای داشت به :نه سفر نه شوق خونه,تو,شاعر,جاده سبز,کشتی زورقی که به اتفاق کامران خاشع اجرا شد وترانه ی ادم و حواکه به عنوان دومین واخرین ترانه ی دو صدای او و گوگوش اجرا شد.مارتیک در سن 24 سالگی با دختری با تابعیت انگلستان ازدواج کرد .مارتیک طی مصاحبه ای با یک روزنامه میگوید که خیال دارد ترانه ی حریر را به انگلیسی بخواند و فعالیت خود را در امریکا نیز گسترش دهد,همچنین میگوید که خواندنش به خاطر کسب شهرت یا ثروت نیست بلکه بخاطر علاقه اش به موسیقی است.

مارتیک در زمینه ی اهنگ سازی,ترانه سرایی و خوانندگی مهارت داردوهمچنین معتقد است که در اشتهار یک ترانه خواننده,شاعرو اهنگ ساز به یک نسبت سهم دارند وبایستی همه ی این ها با هم همکاری داشته باشند تا یک ترانه گل کند.

بیشتر...