مهدی موسوی Mehdi Mosavi
مهدی موسوی
نام های دیگر
سن
سال

Mehdi Mosavi Statusبرای تکمیل آرشیو مهدی موسوی ما را همراهی کنید.

آلبوم های مهدی موسوی

بیوگرافی مهدی موسوی [ویرایش]

توضیح قبل از بیوگرافی: آلبوم "برگرد" که در ویکی صدا موجود است و هچنین آهنگ "میسوزم، آتیشم" ،؛ به اشتباه به صفحه ی این شاعر ربط داده شده است. اشعار و ترانه های سید مهدی موسوی که به شکل آهنگ اجرا شده صرفا آنهایی ست که در قسمت سروده ها ذکر شده است.

***

سید مهدی موسوی (زاده ۱۳۵۵ در تهران) شاعر ایرانی و پژوهشگر ادبیات است. از آثار مطرح او می‌توان کتاب «فرشته‌ها خودکشی کردند» را نام برد که بعد از توقیف توسط وزارت ارشاد در سال ۱۳۷۹، به‌صورت زیرزمینی در سال ۱۳۸۱ به چاپ رسیده و نایاب است اما نسخهٔ الکترونیکی آن در اینترنت موجود است. او هم‌چنین در زمینه‌های نقد، داستان و سینما هم به فعالیت مشغول است و آثار و مقاله‌هایش در تعدادی از نشریات داخلی و خارجی به چاپ رسیده‌است. یکی از فعالیت‌های مهم او ایجاد کارگاه‌های شعر و داستان در شهرهای مختلف ایران نظیر کرج، تهران، شاهرود، مشهد و... در طی سال‌های ۱۳۷۶ تا سال ۱۳۸۸ بوده‌است، از شاگردان او می توان به فاطمه اختصاری، حامد داراب، محسن عاصی، محمد حسینی مقدم، الهام میزبان، مونا زنده دل، آناهیتا اوستایی اشاره نمود. کارگاه‌های او پس از دستگیری اش در سال ۱۳۸۹ تعطیل شد. هم‌چنین او در سال‌های ۱۳۸۶ و ۱۳۸۷ سردبیری نشریهٔ «همین فردا بود» (نشریهٔ تخصصی غزل پست مدرن) را به عهده داشت که پس از انتخابات لغو مجوز شد. او در کلاس‌های آزاد موسسه پنجره حکمت تدریس می کند.

حواشی:

جریان «غزل پست مدرن» و شعرهای مهدی موسوی که او را بسیاری «پدر غزل پست مدرن» و غزل امروز ایران می دانند در بین اساتید ادبیات طرفداران و مخالفانی دارد.

افرادی نظیر محمد علی بهمنی از حامیان این جریان و بعضی دیگر مانند علی باباچاهی از مخالفان آن می‌باشند. برگزاری «جشنواره غزل پست مدرن» که با حمایت و نظارت موسوی صورت گرفت در سال ۱۳۸۶ بازتاب‌های مثبت و منفی در رسانه‌های مختلف داشت. بسیاری از آثار برگزیده این جشنواره بعدها به‌صورت زیرزمینی در مجموعه‌ای تحت...

بیشتر...