رامش Ramesh
رامش
نام های دیگر
آذر محبی
سن
70 سال

Ramesh Statusبرای تکمیل آرشیو رامش ما را همراهی کنید.

آلبوم های رامش

بیوگرافی رامش [ویرایش]

 

رامش با نام اصلی آذر محبی , متولد تهران در سال1320 در خانواده ای با ۳ خواهر و یک برادر به دنیا آمد و تا سوم دبیرستان به تحصیلات خود ادامه داد.

با برنامه گلها(یک شاخه گل)پا به عرصه خوانندگی گذاشت وبا اجرای زیبایی که داشت بسیار مورد توجه قرار گرفت وگویا از شاگردان استاد مهرتاش میباشدکه تا چند به تنها ترانه های اصیل میخواند. وی ۵-۶ سال پس از فعالیت هنری خود, با پرویز مقصدی, که وی نیز به تازگی پای به عرصه ی آهنگسازی گذاشته بود, و در همان آغاز در ردیف چهره های برگزیده هنری قرار گرفته بود, سازمانی دایر کردند با نام "هارمونی". این دفتر به گفته ی خود رامش پاتوق خواننده هایی بود مثل رامش, که کاری برتر از سایرین ارایه میدهند!

رامش در سالهای پیش از انقلاب بیش از ۶۰۰ ترانه خواند, وی نیز ترانه های دو صدایی زیادی با خوانندگانی چون, رامین , ضیاء آتابای , امیر رسایی و ... داشته است.

مزیت ترانه های رامش به این است که او تقلید نمیکرد, همیشه کار جدید به بازار عرضه میکرد, شخصا به خواندن ترانه های جاز علاقه ی بیش نسبت به دیگر سبک ها داشت. خود او می گوید "در خواندن ترانه های جاز, یک نوع آرامش و نشاط حس میکنم". از خوانندگان مورد علاقه ی رامش میتوان به عارف و گوگوش اشاره داشت.

رامش در برنامه های مختلف تلوزیونی همچن چشمک (گوگوش شو), رنگارنگ , میخک نقره ای (فریدون فرخزاد شو)و ... تعداد بسیار زیادی شو اجرا کرده, او از جمله رقیبان گوگوش بود و میتوان گفت که وی پس از گوگوش بیشترین تعداد شوهای تصویری داشته...

بیشتر...