کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا

... زندگینامه سعیدشهروز ...

سعید شهروز خواننده صاحب سبک و پرطرفدار ایرانی متولد 16 اردیبهشت 1350 در تهران خیابان دامپزشکی می باشد .اصلیت او به لرستان و شهرستان نهاوند برمیگردد و علت اصلی وجود اهنگهای لری در البوم های او همین امر می باشد.از همان دوران نوجوانی علاقه او به موسیقی باعث شد در مقابل مخالفتهای پدرش به این عرصه قدم بگذارد.

موسیقی در خون شهروز جاری است و به همین سبب با احساس تر از هر خواننده دیگری می خواند . رمز موفقیت او نیز در همین ویژگی است. شهروز فعالیت رسمی و حرفه ای خود را از سال ۱۳۷۶ آغاز کرد که کارهایش تا کنون مورد استقبال هواداران و منتقدین قرار گرفته.

سال 1378 با ارائه پسرای مشرقی اولین البومش را منتشر کرد. اثری ارزشی که در ابتدای انتشار به دلایل فراوان از جمله کم تجربگی و نبود حمایت مالی و تبلیغاتی زیاد مورد توجه مردمی که به اینگونه خواندن خو نداشتن قرار نگرفت.اما بعد از یکی دو سال و با ارائه دومین کار شهروز پسرای مشرقی به موفقیت خوبی رسید. آوار و سفر از کارهای زیبای این البوم بودند.

ولی او با ارائه ی البوم غزلک در سال 79 توجه همگان را به خود جلب کرد. غزلک را می توان یکی از بهترین البومهای بعد از انقلاب در موزیک پاپ کشور دانست.دومین اثر شهروز با فروش بیش از دومیلیون نسخه ای یکی از پر فروش ترین البوم های بعد از انقلاب لقب گرفت.وجود قطعه ی خورشید خانم در فروش فوق العاده ی این البوم نقش بسزایی داشت.شهروز باارائه ی البوم غزلک محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم پیدا کرد.در آن زمان محبوبترین خواننده ی کشور بعد از شادمهر عقیلی بود .اهنگ طعنه از این البوم یکی از ماندگارترین قطعات بعد از انقلاب میباشد و از معدود کارهای او بود که در صدا سیما البته بعد ازحدود 3 سال مجوز پخش گرفت و  چندین بار پخش شد.غزلک،خورشیدخانم،طعنه،یادش بخیر و قسم موفق ترین کارهای این البوم بودند.شهروز برای اولین و اخرین بار از خواننده مهمان نیز استفاده کرد و او کسی نبود جز زنده یاد ناصر عبدالهی که اهنگ گل یخ را دو صدایی اجرا کردند.

سعیدشهروز از همان ابتدا هم زیاد مورد تایید و حمایت مسولان صدا وسیما قرار نمیگرفت.با توجه به درخواستهای فراوان مردم جایی در برنامه های سیما نداشت.

سال 80 او با ارائه البوم نقره داغ به مرز پختگی رسید.این البوم نیز با فروش خوبی روبرو شد.ولی به اندازه ی غزلک موفق نبود.در دو البوم غزلک و نقره داغ شادمهر عقیلی کار اهنگسازی را در کنار بهنام ابطحی و خود شهروز انجام داد.کی بود کی بود،اسمون رویا،نقره داغ و دل و دشنه از بهترین های این البوم بودند.

در سال 81 البوم جون من و جون شما را به بازار ارئه داد.نبود شادمهر عقیلی در این البوم به شدت حس میشد .خواب و ستاره از کارهای خوب این البوم بودند.

در همین سال بود که به درخواست فراوان مردم سعید در برنامه پنجره در صدا وسیما حضور یافت ولی کسی نمی دانست که این اولین و اخرین حضور او در تلویزیون بود.

سال 82 او البوم گلابتون را ارائه کرد با توجه به تغییراتی که در اشعار داده شد فروش خیلی خوبی کرد ودومین البوم پرفروش سعید شهروز تا به الان هست. گلابتون،وقتشه ، ابلیس و چوب حراج کارهای موفقی بودند.

بعد از ان در سال 83 البوم معبد رابه بازار فرستاد.که دارای فضای منفی بود این البوم نیز با استقبال قابل توجهی مواجه شد .در سال۸۳ سعید در رقابت با فریدون والبوم غریبه اش بهترین خواننده سال شد.البوم معبد نیز دومین البوم سال .معبد،اشتباه ، تیر خلاص ،سکوت و دلم گرفته از کارهای خوب این البوم بودند.

البوم پسرم در سال84 هفتمین البومی بوده که با خوانندگی او وارد بازار شد.با توجه به اتفاقاتی که افتاد ، زیاد مورد استقبال واقع نشد .پسرم،گلم ، سرمه و راز از کارهای موفق این البوم بودند.هر چند که در سال 84 نیز عنوان دومین خواننده،اهنگساز و البوم سال را بعد از رضا صادقی از آن خود کرد.

به درخواست صدا سیما شهروز کلیپی برای اهنگ پسرم از همین البوم تهیه کرد که این اهنگ درد دل یک پدر با پسرش را نشان میداد اما این کلیپ فقط ۲-۳ بار پخش شد .

همچنین او موسیقی برای سریال نرگس ساخت که به عقیده خودش کاری نو درکارهای اوبود ولی این اهنگ هم مجوز پخش از تلویزیون را نگرفت.که دلخوری فراونی برای او به وجود اورد.

هر هفت البوم قبلی را بهنام ابطحی تنظیم کرده است که این در نوع خود یک رکورد است.در هفت البوم قبلی افشین سیاهپش و یغما گلرویی در کنار محمدرضا حبیبی بهترین و پرکارترین ترانه سراهای البوم های او بودند.

 بی خوابی هشتمین البوم سعید شهروز است که در سال 87 منتشر شد.شهروز تا قبل از بی خوابی هر سال یک البوم روانه بازار میکرد اما اتفاقاتی افتاد که باعث شد البوم هشتم سه سال به طول بیانجامد. در این البوم شهروز کاملا تغییر سبک داد و این تغییر سبک بازگشت فوق العاده ای را برای او رقم زد. بهروز صفاریان و مهدی یراحی کار موسیقی البوم را بر عهده داشتند و روزبه بمانی ترانه سرای اصلی البوم بود. بی خوابی از تبلیغات و پخش بسیار ضعیفی برخوردار بود اما با این وجود حدود ۴۰۰ هزار نسخه فروخت. حرفاموباورکن، تبعیدی، نفس، چندسال از امشب بگذره و ما عاشق هم بودیم از بهترین قطعات البوم بودند.البوم بی خوابی بهترین البوم سال ۱۳۸۷ از نگاه کارشناسان و اهالی موسیقی شناخته شد.

نهمین البوم شهروز اوایل سال ۹۱ منتشر خواهد شد...

او تاکنون ۸ البوم روانه بازار کرده است ،که از این حیث بعد از خشایار اعتمادی پر کار ترین خواننده مجاز داخلی در عرصه ی پاپ محسوب می شود.همچنین شهروز با بیش از 4میلیون نسخه فروش از مجموع البوم ها جزء سه خواننده پرفروش ایرانی در کنار شادمهر عقیلی و محمداصفهانی است. شهروز در کنار کارخوانندگی به کار اهنگسازی نیز مشغول است.سعیدشهروز با بیش از ۱۰ سال فعالیت همچنان یکی از محبوبترین هاست.خواننده نجیب پاپ از بعد بی تریبون بودن و اینکه بدون کوچکترین تبلیغات و حمایت های رسانه ای اعم از صدا و سیما،اینترنت و ماهواره توانسته همچنان در عرصه باقی بماند یکی از بارزترین مثال های جامعه هنری است. آن چیز که در کارنامه هنری شهروز نقطه مبهمی است تعدا کم کنسرتهای وی است، هشت شب اجرا در 12 سال آنهم در سالهای 80-81-82 و 89،برای شخصی که تمامی کنسرتهایش با استقبال بیش از دوهزار نفر روبرو شده رقم بسیار کمی است.

افتخارات:

بهترین خواننده سال ۱۳۸۷ از نگاه کارشناسان و اهالی موسیقی با البوم بی خوابی

 دومین خواننده و اهنگساز سال ۱۳۸۴ با البوم پسرم بعد از رضا صادقی

 بهترین خواننده سال ۱۳۸۳ با البوم معبد در رقابت با فریدون

یکی از پرفروش‌ترین خوانندگان پاپ با بیش از ۴ میلیون نسخه فروش

 اولین خواننده ای که در سالن میلاد به مدت چند شب موفق به اجرای کنسرت شد

اولین خواننده ای که دو البوم موفق در یک سال ارائه داد /غزلک و پسرای مشرقی/

اولین خواننده ای که اقدام به انتشار مجموعه ویدئو کلیپ کرد

 البوم ها:

بی‌خوابی (۱۳۸۷) - بهترین البوم سال از نگاه کارشناسان و اهالی موسیقی

 پسرم (۱۳۸۴) - دومین البوم سال از نگاه مردم

معبد (۱۳۸۳) - دومین البوم سال از نگاه مردم و کارشناسان

 گلابتون (۱۳۸۲) جون من و جون شما (۱۳۸۱) نقره‌داغ (۱۳۸۰)

 غزلک (۱۳۷۹) - پرفروش‌ترین البوم سال ۱۳۷۹ و یکی از پرفروش‌ترین البوم‌های تاریخ موسیقی پاپ بعد ازانقلاب با بیش ازدومیلیون نسخه فروش

پسرای مشرقی (۱۳۷۸)

 تک آهنگ:

*سبزینه اوای دوست

*بم

*نازبانو

*نرگس

*ازلج تو

*رفیق روز تنهایی

*ستاره پوش

*یه ماجرای دیگه

* کاری نمیکنی

* عاشقت میشم

 

 

تهیه و تنظیم : "M REZA TABEIDI"

وبلاگ رسمی هواداران سعید شهروز :

www.saeid-shahrouz.blogfa.com

کلاب رسمی هواداران سعید شهروز :  

https://www.facebook.com/groups/Saeid.Shahrouz.Fan.Club

لینک مطلب در ویکی پدیا

http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%B3%D8%B9%DB%8C%D8%AF_%D8%B4%D9%87%D8%B1%D9%88%D8%B2

صفحه رسمی سعید شهروز در فیسبوک زیر نظر مسقیم خودش 

http://www.facebook.com/pages/Saeid-Shahrouz/401229616582804


ویرایش تاریخچه تغییرات بیوگرافی