ثبت نام
شاهین نجفی Shahin Najafi
شاهین نجفی
نام های دیگر
شررر اعظم , خر اعظم , شررراعظم
سن
34 سال

Shahin Najafi Statusبرای تکمیل آرشیو شاهین نجفی ما را همراهی کنید.

آلبوم های شاهین نجفی

بیوگرافی شاهین نجفی [ویرایش]

شاهین نجفی

شاهین نجفی (زاده ۱۹ شهریور ۱۳۵۹ در بندر انزلی)خوانندهٔ آنارشیست ایرانی مقیم آلمان است. وی فعالیت در موسیقی را از سال ۱۳۷۹ در سبک‌های پاپ رپ و راک آغاز نمود.

شاهین نجفی تا قبل از مهاجرت به آلمان در سال ۲۰۰۵ میلادی، در ایران، یک موسیقی‌دان زیرزمینی و فعال سیاسی بود.وی پس از مهاجرت به آلمان، تاکنون به فعالیت خود در موسیقی رپ و راک و موضوعات سیاسی و اجتماعی و مدنی ادامه می‌دهد. او تلاش می‌کند که عناصر شاعرانه و ادبی و اصطلاح‌های فلسفی و سیاسی در ترانه‌هایش حضور داشته باشند. مضمون بیشتر ترانه‌های نجفی حاکمیت دینی، فقر، تبعیض جنسی، سانسور، کودکان کار، اعدام، وابستگی به مواد و هوموفوبیا است.

آغاز فعالیت

شاهین نجفی زاده سال ۱۳۵۹ در بندر انزلی است و در گیلان منطقه غازیان انزلی زندگی میکرد- وی زمانی که شش سال داشته‌است پدرش را از دست می‌دهد و بعدها نیز با اعتیاد برادرش روبه رو می‌شود.

او در نوجوانی قاری قرآن بود بعد به سرودن شعر و ترانه روی آورد و از شاگردان شاعر شیون فومنی که به زبان گیلکی شعر می سروده نیز بود و از هیجده سالگی نواختن ساز گیتار را در سبک‌های کلاسیک و فلامنکو نزد اساتید این ساز همانند سهراب فلک انگیز، فرزاد دانشمند و حامد حمیدی آموخت. وی آوازهای هارمونی و سلفژ را نزد استاد سنگاچینی و استاد فریدون پوررضا آموخت و سپس آواز خواندن را در سبک‌های راک و اسپانیولی در ایران به صورت زیرزمینی آغاز کرد و با چند گروه مختلف همکاری کرده‌است.

او که خود را یک آنارشیست و وابسته به نگاه آنارشی می‌انگارد، دانشجوی رشته جامعه‌شناسی بوده‌است و نظر خود را در محیط دانشگاه به طور صریح بیان می‌کرده‌است و از این جهت وی را به علت هنجار شکنی از دانشگاه اخراج کردند.

نجفی در مصاحبه‌ای با رادیو فردا اعلام کرد که یک خداناباور است و به مفاهیمی مثل شیطان و خدا به صورت ایدئولوژیک اعتقادی ندارد.

مهاجرت به آلمان

شاهین نجفی پیش از مهاجرت به آلمان...

بیشتر...