کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
سیاوش شمس Siavash Shams
سیاوش شمس
نام های دیگر
سن
55 سال

Siavash Shams Statusبرای تکمیل آرشیو سیاوش شمس ما را همراهی کنید.

آلبوم های سیاوش شمس

بیوگرافی سیاوش شمس [ویرایش]

www.facebook.com/officialsiavash

www.siavash.com

www.youtube.com/user/siavashshams

www.twitter.com/Siavashsham

سیاوش شمس در 6 بهمن سال 45 در اهواز به دنیا آمد . پدرش ابراهیم شمس اهل فرخ شهر بختیاری و مادرش اهل رامهرمز خوزستان بود . او تا سن پنج سالگی در اهواز بود و بعد از آن به همراه خانواده اش به تهران رفت . سیاوش زمانی که سیزده سال بیشتر نداشت به همراه برادرش سیامک به امریکا رفت و در شهر لاجولا جزء ایالت سندیگو ساکن شد و کار موسیقی رادر غربت با گروهی به نام "گروه یاران" آغاز کرد . او با نخستین آلبومش به نام "همسایه ها" کاری از فرخ آهی به دنیای گسترده ی موسیقی پا گذاشت.تازه،جوان و دارای نگاه و صدایی مهیج.فروش بالای پانصد هزار کپی یک موفقیت مثال زدنی بود تا آنجایی که آن آلبوم توانست همه رکوردهای فروش آمریکا،اروپا و کانادا را بشکند.اشعار این آلبوم از مرحوم لیلا کسری بود . از آهنگ های معروف این البوم می توان به "دختر ایرونی" و "نگو کیه" اشاره کرد .

 

سیاوش بعد از هشت سال سکوت در سال 1992 آلبوم "صحنه" را روانه ی بازار کرد و تحولی در موزیک ایرانی ایجاد کرد که هیچ کدام از خوانندگان ایرانی تا آن زمان نتوانسته بودند به آن دست پیدا کنند...بیشتر شعر و آهنگ های این البوم کار خود سیاوش بود و بعد از آن بود که به عنوان یک آهنگ ساز نیز مطرح شد . سیاوش از این البوم به بعد به "سیاوش صحنه" معروف شد و هنوز هم که هنوزه برخی از مردم او را به این نام می شناسند .از آهنگ های مشهور این آلبوم میتوان به "صحنه"، "چیکه چیکه" و "یواش یواش"اشاره کرد.

در سال 1995 سیاوش با ساخت آلبوم "پدر" باز هم تحولی دیگر در موسیقی ایرانی ایجاد کرد زیرا توانست با قرار دادن صدای ضرب ایرونی بر روی تکنو در آهنگ "تو" موسیقی ایرانی را چند قدم به جلو ببرد... از آهنگ های مشهور این آلبوم میتوان به "پدر" ، "تو" و آهنگ به یاد ماندنی "دختر چوپون" اشاره کرد.

 

وی بعد از آن یک کار مشترک با سوزان روشن بیرون داد. البومی تحت عنوان "دیدار" که با استقبال زیادی...

بیشتر...