کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
سهیلا گلستانی Soheila Golestani
سهیلا گلستانی
نام های دیگر
سن
سال

Soheila Golestani Statusبرای تکمیل آرشیو سهیلا گلستانی ما را همراهی کنید.

بیوگرافی سهیلا گلستانی [ویرایش]

خانه ای آرام ، خانواده ای فرهنگی ، اهل علم و ادب ، پدر استاد فلسفه دانشگاه و مادر در کار تعلیم و تربیت نوجوانان ، از همان کودکی محیط مناسبی برای رشد و شکوفایی استعداد سهیلا گلستانی فراهم نمود.شور و عشق پایدار به ادب و هنر ایران و بویژه موسیقی اصیل ایرانی ، در کنار سخت کوشی در تحصیل علم، نتیجه چنین محیط خانوادگی و معاشرت خانواده با اساتید زبان و موسیقی کشورمان از جمله "دکتر ساسان سپنتا " ، " استاد جلیل شهناز" ، " استاد حسن کسایی " و دیگر دوستان فرهیخته پدر بود .

آثار صوتی نفیس استادان موسیقی که برای اولین بار در کشور به ابداع دکتر ساسان سپنتا ، از دستگاه فنوگراف بازیابی صوتی شده بودند ،از جمله هدایای بسیار ارزشمند دکتر ساسان سپنتا به وی بودند که باعث شد ، از همان کودکی ،با زبان و ادبیات ایران ، موسیقی اصیل ایرانی و کتاب خوانی ,انس و الفت دائمی پیدا کند.شعر و ادبیات ، دوست و یار همیشگی سهیلا گلستانی بوده است . وی شعر را موهبتی می داند که یادش در لحظه آرامش بیدار می شود و ماهیت خود را از شور عاطفی و اخلاقی انسان می گیرد .

با استعداد ذاتی و تشویق فراوان دوستان فرهیخته پدر ، از نوجوانی ، در کنار تحصیل علم به یادگیری تئوری موسیقی و نغمه خوانی ، پرداخت .سهیلا گلستانی با پشتکار مدارج عالی تحصیلات علمی را طی نموده و موفق به دریافت دکترای علوم آزمایشگاهی از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران شد .دکتر گلستانی به هر دو زمینه فعالیت هنری و علمی خود،به یک میزان افتخار می کند و معتقد است در صورت نگاه مناسب جامعه ، زنان با استعداد و علاقه مند به موسیقی ، از فرصت های برابر با مردان برخوردار خواهند شد.

دکتر سهیلا گلستانی ، نواختن پیانو و سلفژ را یاد گرفت و به محضر استاد " هنگامه اخوان " ، تنها بازمانده سبک ادیب خوانساری ،راه یافت و نزد ایشان ردیف های آوازی را آموخت . صمیمیت و سلوک اخلاقی این استاد و شاگرد ، معیار های تازه ای از فعالیت زن هنرمند ایرانی در عرصه...

بیشتر...