کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
سروش ملکپور Sorosh Malekpor
سروش ملکپور
نام های دیگر
سن
سال

Sorosh Malekpor Statusبرای تکمیل آرشیو سروش ملکپور ما را همراهی کنید.

آلبوم های سروش ملکپور

بیوگرافی سروش ملکپور [ویرایش]

*سروش ملک پور* اصالتا ترک و متولد شهریور ماه سال 1365 در تهران است. او از 9 سالگی شروع به آموختن ساز کیبورد کرد. در سن 13 سالگی به نواختن پیانو و تئوری موسیقی علاقه مند شد و طی 7 سال به مراتب بالایی از تئوری موسیقی و نواختن حرفه ای پیانو دست یافت. در همین حین او به هنرستان موسیقی راه پیدا کرد و پس از آن موفق به قبولی با رتبه ی عالی در دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی شد و در همین سنین شروع به تنظیم موسیقی پاپ و الکترونیک کرد.

سروش ملک پور در تمام سال های فعالیت موسیقی اش در فکر خوانندگی و ورود به مارکت موسیقی پاپ هم بود که بالاخره در سال 1383 ملودی آهنگ موفق *عشق من ناز نکن* را ساخت و اجرا کرد.ترانه ی این آهنگ در ابتدا نوشته ی خود سروش ملک پور بود که برای اجرای دوم این کار در سال 1387 توسط ترانه سراهای دیگری مورد ویرایش قرار گرفت. در عین حال سروش ملک پور به عنوان *تنظیم کننده و آهنگساز* استدیو ضبط مجهزی را در منطقه غرب تهران مدیریت میکرد که باعث همکاری ایشان با بسیاری از خواننده ها و فعالان موسیقی شد.از اثرهای موفق سروش ملک پور میتوان به البوم فوق العاده خرابش کردی اشاره کرد و اهنگ عشق من ناز نکن که بعد از سال 83 توسط اکثر خوانندگان از جمله شاهین فیروزی و سراب و امید علومی و ... بازخوانی شد

در حال حاضر در جامعه موسیقی سروش ملک پور بیشتر از خواننده- آهنگساز یا پیانیست و حتی تنظیم کننده، از او به عنوان مغز متفکر تئوری موسیقی نام برده میشود.

بیشتر...