کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
لیلا فروهر leila
لیلا فروهر
نام های دیگر
لیلا جون , تکستاره آسمان هنر ایران
سن
62 سال

leila Statusبرای تکمیل آرشیو لیلا فروهر ما را همراهی کنید.

آلبوم های لیلا فروهر

بیوگرافی لیلا فروهر [ویرایش]

کودکی:

لیلا فروهر متولد ۴ اسفند ۱۳۳۷خورشیدی است. وی در خانواده ای هنرمند از مادری هنرپیشه به نام فرنگیس فرحزادی به دنیا آمد. وی از ۳ سالگی به نقش آفرینی در تئاترهای مختلف در تئاتر سپاهان اصفهان در کنار پدر و مادر خود و ارحام صدر پرداخت. در ۵ سالگی اولین فیلم خود را به نام »مراد و لاله« و سپس در »خروس جنگی« بازی کرد. در کودکی در بیش از ۴۰ فیلم سینمایی نقش آفرینی کرد که معروف ترین آنها سلطان قلبهابا حضور محمدعلی فردین، آذر شیواو... بود. چند سال بعد خواهر لیلا به دنیا آمد که او را فریبا نامیدند.

آغاز کار هنری:

لیلا از ۳ سالگی کار هنری خود را آغاز کرد. در ۵ سالگی فیلم مراد و لاله، خروس جنگی نقش آفرینی کرد و سپس در ۹ سالگی در فیلم سلطان قلب هادر کنار محمدعلی فردین بازی کرد. موفقیت و هنر لیلا در فیلم سینمایی سلطان قلب ها تا حدی برای فردین دلنشین بود که تولد لیلا فروهر را در سندیکای هنرمندان برپا کرد. وی در فیلم من هم گریه کردم با بهروز وثوقی به نقش آفرینی پرداخت.

او همچنین در نوجوانی در فیلم های زیادی به بازی پرداخت. که می توان به فیلم هایی چون )رابطهٔ جوانی، همکلاسی، میهمان، شب آفتابی و..( اشاره کرد.

لیلا از ۱۴ سالگی خوانندگی را به طور حرفه ای آموخت و خواند. و خالق آثاری شد از جمله: شمیم، دو پرنده، کلاغ های خبر چین، قصهٔ عشق و...

مهاجرت:

لیلا پس از انقلاب ابتدا به فرانسه و سپس در سال ۱۹۸۸ به آمریکارفت، ساکن شهر لس آنجلس شد و به خواندن در کنسرت ها و تولید آلبوم جدید پرداخت. مخمل نازاولین آلبوم او است که در خارج از ایران منتشر شده است. قبل از انتشار آلبوم مخمل ناز وی خواستار تهیه و تولید آلبومی سنتی بود ولی به پیشنهاد همکاران و کمپانی ها این پروژه را به تعویق انداخت و اولین البوم خود را با نام مخمل نازبه بازار عرضه کرد که موسیقی ترانهٔ "ساقی" کار خود او بود. آلبوم مخمل ناز شامل ترانه های بسیار درخشان می باشد که مورد اسقبال عوام مردم قرار گرفت که می توان به موارد...

بیشتر...