اخبار آلبوم  «کنار» مجید درخشانی رونمایی شد
کاور مراسم رونمایی آلبوم «کنار» جدید‌ترین اثر استاد مجید درخشانی، عصر دیروز، شنبه، ۱۱ مرداد ماه و با حضور هنرمندان موسیقی و خبرنگاران، در سالن مهر حوزه هنری برگزار گردید.

آلبوم «کنار» مجید درخشانی رونمایی شد 543

  • ۱۳۹۳/۰۷/۲۸ ; توسط : a.n.ir

به گزارش خبرنگار موسیقی ایرانیان، استاد درخشانی در این آلبوم به موسیقی و تنظیم قطعات به یاد ماندنی بختیاری پرداخته و عدنان رحیمی خوانندگی این اثر را بر عهده داشته است، هدف و پیام نهفته در انتشار این آلبوم، حفظ آداب و رسوم پربار منطقه بختیاری و ایجاد مودت و همدلی در بین مردم می‌باشد و مجموعه آن از اشعار شاعران نامیِ بختیاری چون بی‍‍‍‍‍‍‍‍ژن حسینی، روشن سلیمانی، قیصر امین‌پور، فریده چراغی، کبری موسوی قهفرخی و امین کیانی قلعه سردی در قطعات آن بهره برده است.

شاهو عندلیبی، که در این آلبوم همکاری داشته است، در خصوص جزئیات مختصری از این مراسم، در گفتگو با خبرنگار موسیقی ایرانیان عنوان کرد: «این مراسم ساعت ۵ عصرِ روز شنبه در سالن مهر برگزار گردید و طبق روال مرسوم این گونه همایش‌ها، استاد درخشانی، رحیم عدنانی، فریبرز کیانی‌نژاد و بنده به اجرا پرداختیم. قطعه «کُنارِ غریو» از این آلبوم و بخشی دیگر نیز در فضایی بداهه، با سازو آواز ابوعطا و دشتی، از جمله برنامه‌های اجرایی این مراسم بود. البته آقای کیانی ن‍ژاد در این آلبوم نوازندگی نداشته‌اند اما از دوستان مه‌مان ما بودند که در این مراسم به هنرنمایی پرداختند.»

عندلیبی نوازندگان و هم آوایان آلبوم کنار را به این شرح معرفی کرد: «استاد مجید درخشانی (تار و سه تار، هم آوا)، شاهو عندلیبی (نی، هم آوا)، کاوه معتمدیان (کمانچه، هم آوا)، امین گلستانی (تنبک)، کیوان عسکری‌پور (دهل)، نسترن هاشمی (سنتور) و آوا ایوبی (بم تار) نوازندگان و هم آوایان این مجموعه می‌باشند.»

علاقه مندان برای تهیه این اثر به صورت نسخه اصلی می‌توانند به مراکز معتبر فروش محصولات فرهنگی و هنری سراسر کشور مراجعه نمایند.

هنرمندان :

نظرات : مراسم رونمایی آلبوم «کنار» جدید‌ترین اثر استاد مجید درخشانی، عصر دیروز، شنبه، ۱۱ مرداد ماه و با حضور هنرمندان موسیقی و خبرنگاران، در سالن مهر حوزه هنری برگزار گردید.

    No results found.

برای ارسال نظر در ویکی صدا می بایست ورود یا ثبت نام کنید.