کانال تلگرام ویکی صدا

جدیدترین ترانه ها را از کانال تلگرام ویکی صدا
سیاوش قمیشی siavash ghomayshi
سیاوش قمیشی
نام های دیگر
سن
76 سال

siavash ghomayshi Statusبرای تکمیل آرشیو سیاوش قمیشی ما را همراهی کنید.

آلبوم های سیاوش قمیشی

بیوگرافی سیاوش قمیشی [ویرایش]

سیاوش قمیشی (زادهٔ ۲۱ خرداد ۱۳۲۴ در دزفول خوزستان)، آهنگساز و خواننده سرشناس ایرانی مقیم لس آنجلس است. سیاوش قمیشی تاکنون 21 آلبوم موسیقی منتشر کرده‌است. او به عنوان پدر سبک موسیقی ترنس در ایران شناخته می‌شود. تنها فرزند او علیرضا قمیشی خوانندهٔ مقیم ایران هست.

زندگی

سیاوش قمیشی در جوانیاعضای گروه ریبلز، تهران، سیاوش قمیشی نفر دوم از راست گروه ریبلز، تهران، سیاوش قمیشی ایستاده در وسط گروه ریبلز، تهران، سیاوش قمیشی در حال نواختن کیبورد آهنگسازی سیاوش قمیشی برای جام جهانی فوتبال ۱۹۷۸ عکس سیاوش قمیشی و عارف بر روی مجله زن روز در سال ۱۳۵۵سیاوش قمیشی کوچکترین فرزند خانوادهٔ خویش است و دو برادر به نام‌های سیروس و سیامک و یک خواهر به نام سیمین دارد. او در سن ۹ ماهگی به همراه خانواده از دزفول به تهران مهاجرت کرد. سیاوش ۶ سال داشت که یکی از برادرانش آکاردئون می‌آموخت و مادرش پیانو را زیر نظر یک معلم روس به نام اُلگا می‌آموخت. او از شنیدن صدای نواختن آنها لذت بسیاری می‌برد و در عین کودکی و با اینکه پایش به پدال‌های پیانو نمی‌رسید به پشت ساز مادرش (پیانو) می‌نشست و با پدال‌های آن بازی می‌کرد. همین بازی‌ها به همراه صداهائی که از این ساز خارج می‌شد به او احساس خوبی می‌داد و همان‌جا بود که سیاوش به موسیقی علاقه‌ای ویژه پیدا کرد.

سیاوش ۱۲ سال داشت که هر روز از مسیر مدرسه تا خانه هر روز از جلوی یک مغازهٔ کفش فروشی رد می‌شد که در ویترینش یک گیتار برای تزئین دکور آویزان کرده بودند. آن گیتار توجه او را به خود تا جایی جلب کرد که یک روز او با پدرش راجع به خرید آن گیتار صحبت کرد اما پدر با این موضوع مخالفت کرد. چندی بعد به مناسبت روز تولد سیاوش، پدر از سر تصمیم خود بازگشت و همان گیتار را برای سیاوش خرید. او مدتی با همان گیتار ناکوک به صورت غیر حرفه ای می‌نواخت تا اینکه روزی در یک کاباره که ویگن می‌خواند شرکت کرد. زمانی که ویگن آنتراکتی در میان اجرای خود داده بود،...

بیشتر...